May 112007
 

dansinge klausė: Susidūriau su viena labai keblia problema. Kai savo kompiuteryje noriu pervadinti bet kokį failą, man išmeta lentelę su užrašu: IF YOU CHANGE A FILE NAME EXTENSION, THE FILE MAY BECOME UNUSABLE. ARE YOU SURE YOU WANT TO CHANGE IT? YES NO.Paspaudus YES failas pasikeičia, ir jo neišeina atidaryti… Gal žinote, kokia čia problenma?

Guru atsako:

Turbūt pastebėjote, kad kiekvieno failo pavadinimas susideda iš dviejų dalių: paties pavadinimo ir trijų (ar daugiau) raidžių santrumpos po taško, pavyzdžiui, referatas.doc. Tos trys raidės yra failo išplėtimas – jos ir „pasako“ kompiuteriui, koks tai failas ir su kokia programa jį reikia atidaryti. Pavyzdžiui, .doc yra dokumentų failo tipas ir atidaromas su MS Word, OpenOffice Writer ar kitomis teksto redagavimo programomis; .jpeg yra paveiksliuko formatas, todėl jis atidaromas paveikslėlių peržiūros programomis. Jei failą nuotrauka.jpg pervardinsite į nuotrauka.doc – kompiuteris bandys paveiksliuką atidaryti su teksto redagavimo programa, ir matysite „hieroglifus“. O jei pervardinsite visai be failo išplėtimo (kaip turbūt ir padarėte) – kompiuteris nežinos, kokia programa failą atidaryti.
Jei jau pervardinote kažkurį failą, būtų gerai, jei atsimintumėte, koks buvo jo išplėtimas, ir jį atkurtumėte. Jei nepamenate išplėtimo – turbūt visgi pamenate, kokio tipo failas buvo, todėl daugmaž aišku, su kuria programa jį atidaryti. Kai bandote atidaryti nežinomą failą, kompiuteris parodo lentelę, kurioje reikia pasirinkti: ar ieškosite internete tinkamos programos, ar rinksitės programą iš sąrašo. Pažymėkite antrąjį punktą (Select the program from a list), spauskite OK ir iš atsidariusio sąrašo pasirinkite programą, su kuria anksčiau atidarydavote tą failą: jei tai tekstas – pasirinkite MS Word, Wordpad ar kitą teksto redagavimo programą ir pan. Jei reikiamos programos sąraše nematote, apačioje spauskite Browse… ir galėsite rinktis iš visų instaliuotų programų.
Pasiūlymas ateičiai: visų pirma, jei kompiuteris kažko klausia, prieš spausdami Yes, pažiūrėkite, su kuo sutinkate. Šiuo atveju po Yes nebegalite atidaryti failo, kitu atveju gal įsileistumėte virusą. Antra, kad taip nenutiktų ateityje, siūlyčiau slėpti failų išplėtimus. Atsidarykite bet kokį katalogą (kad ir My Documents), tada spauskite Tools-> Folder options…, pasirinkite View ir uždėkite varnelę ties Hide extensions for known file types. Tada viršuje paspauskite mygtuką Apply to All Folders. Tai pažymėjus, failų išplėtimų neberodys ir išvengsite rizikos ką nors netyčia pervardinti. Jei to nepažymėsite, kas kartą pervardindami failą keiskite tik dalį iki taško, o išplėtimą palikite nekoreguotą.

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 398 access attempts in the last 7 days.