Nov 272006
 

Sigita klausė: Norėčiau sužinoti, ar esant trofinėms opoms ir rožei ant kojos gali būti skiriamas koks nors gydymas? Ar gali būti ligonis guldomas į stacionarą. Esu soc. darbuotoja, lydėjau į polikliniką vienišą pasiligojusį 65metų asmenį,kuris yra registruotas Vilniuje,bet faktiškai neturi kur gyventi. Gydytojas rekomendavo koją plauti vandeniu su muilu ir nuvežėme jį į nakvynės namus. Bet koja taip stipriai apgedusi (na. jau beveik pliki kaulai ant pirštų),ir tiesiog neįtikėtina, kad gali pati be jokios pagalbos išgyti.Kaip padėti šiam žmogui?

Medicinos Guru atsako:

Trofinės opos bei rožė būdinga žmonėms, kurių susilpnėjęs imunitetas, yra arterinės ir veninės kraujotakos nepakankamumas, odos pažeidimai ir pan.
Šiaip, jei diagnozė verifikuota, gydymui skiriami antibiotikai (nes ligą sukelia mikriobai) bei nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) slopinti simptomus – karščiavimą bei uždegimą. Visa tai įmanoma vartoti pro burną. Taip pat reikalingos ir vietinės priemonės, kaip minėtas odos plovimas silpnais antiseptiniais tirpalais (pvz. muilu). Žinoma, reikalinga normali mityba, griežtas režimo laikymasis (jokio alkoholio ir tabako).
Gydymas dažniausiai skiriamas namuose, kadangi pačios ligos gydymas (jei pacientas laikosi režimo) nėra sudėtingas. Esant socialinėms indikacijoms, paprastai rekomenduojama pacientą stacionarizuoti. Šis klausimas jau išeina už medicinos sferos ribų. Ta prasme, pacientui labiau reikia slaugos, nei gydymo.
Jei paciento galūnės tampa negyvybingos, reikalinga amputacija.

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 108 access attempts in the last 7 days.