Jun 292005
 

Pakalnute klausė: Skundžiuosi tuo, jog toks jausmas, kad pavalgius kartais maistas turbūt su skrandžio sultimis dažnai pakyla į gerklę, kartais net graužia. Norisi atsigerti vandens, bet tada dažniausiai tik dar blogiau, toks jausmas, kad viskas tiesiog netelpa skrandyje. Kas tai galėtų būti? Ką patartumėte: ar reikia kreiptis į gydytoją, ar tiesiog kažkaip pati galėčiau pasigydyti? Kartais net bijau daug valgyti. Arba retkarčiais man atrodo, kad skrandis labai ilgai virškina maistą- su kuo tai susiję? Ar labai blogai? Man 22 metai, ūgis 171, svoris maždaug 65-67 kg, seniai svėriausi.

Medicinos Guru atsako:
Minėtus nusiskundimus gali sukelti kelios priežastys (kaip gastroezofaginis refliuksas - liga, kai skrandžio turinys patenka atgal į stemplę; tačiau gali būti ir grynai nervinio pobūdžio sutrikimas). Tad reikalingas detalesnis klinikinis ir instrumentinis tyrimas.
Rekomenduočiau nevalgyti ~3-4 val. iki miego (kas reikalinga bet kuriam žmogui), miegant pasidėti aukštesnę pagalvę (kad galva būtų aukščiau nei pilvas), vengti aštraus ir aitraus maisto, alkoholio.
Konsultuotis reiktų su savo šeimos gydytoju ar/ir gastroenterologu.

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 2127 access attempts in the last 7 days.