Mar 042004
 

Julius klausė: Turiu kompiuteryje įsidiegęs Windows XP, bet ji nesupranta kai kurių programų, norėčiau įsidėti senesnę Windows’ų versiją. Kaip tai atlikti: ar reikia pirmiausiai išinstaliuoti Windows XP ir tada diegti kitus Windowsus ar įdiegiant naujus esantys kompiuteryje Windowsai automatiškai bus eliminuoti? Beje, pakeitus Windowsus ar reikės perinstaliuoti kitas kompiuteryje esančias programas?

Guru atsako:

Deja, jei norite turimus Windows`us pasikeisti į senesnius, teks pirma iš kompiuterio pašalinti šiuos. Paprastai tai atliekama formatuojant diską, tuomet visi duomenys prarandami; beje, jei Jūs naudojate Windows su NTFS failų sistema, gali kilti keblumų diską suženklinant (formatuojant).
Jei jūs to niekada nesate daręs – geriau būtų paprašyti, kad Windows`ų perrašymo metu šalia būtų ir Jums padėtų ir/ar patartų labiau patyręs draugas. Taip pat neužmirškite išsisaugoti kur nors visų Jums būtinų duomenų kopijas, nes visa informacija iš kietojo disko turėtų būti pašalinta. Programas taip pat reikės įsidiegti naujas, ir kai kurių reikės susirasti kitas versijas (nes programos, pritaikytos veikti Windows NT/2000/XP aplinkoje paprastai neveikia arba veikia nekorektiškai Windows 9x sistemų aplinkoje).
Kitas dalykas – keista, kad Jums neveikia kažkokios programos. O gal Jūs tiesiog turite ne tą programos versiją? Vertėtų prieš imantis tokių drastiškų priemonių, kaip Windows`ų perinstaliavimas, paieškoti kitos programos versijos, kuri būtų suderinama su Windows XP; dabar jau dauguma gamintojų yra pritaikę savo programas Windows XP sistemai, kadangi ji yra gan populiari.
Jei pasiryšite perrašinėti Windows`us, tuomet – sėkmės, o jei ieškosite kitų programų, atliekančių Jums reikalingas funkcijas, arba naujesnių tų pačių programų versijų, ir turėsite problemų – klauskite vėl.

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 240 access attempts in the last 7 days.