Oct 142003
 

Tomas klausė: Negaliu suinstaliuoti win95 (būtent tokių reikia) į Athlon 1700+. Viskas iš pradžių normaliai instaliuojasi, bet persikrovęs kompiuteris rodo tik tokį užrašą juodame fone: While initializing device IOC. Windows protection error. You need to restart your computer.

Guru atsako:

Jūs veikiausiai neteisingai nurašėte klaidą. Yra keli galimi paanšios klaidos variantai Windows 95 sistemoje:

  • While initializing IOS: Windows protection error. You need to restart your computer.
  • Windows initializing device IOS: Windows protection error. You need to restart your computer.
  • Windows initializing device IOS: Windows protection error. IOS failed to Initialize, Please restart
Galite pabandyti įkrauti Windows 95 sistemą Safe Mode režimu, arba tik komandinės eilutės (command prompt only) režimu (kompiuterio įkrovos metu, kai išvysite užrašą ‘Starting Windows 95′ paspauskite F8).
Jei pavyko įsikrauti Safe Mode režimu, bus paprasčiau – atverkite su teksto tvarkykle (pavyzdžiui, Notepad) pagrindiniame diske (C:) esančius failus Config.sys ir Autoexec.bat (prieš tai pašalinkite jų Read-Only atributus) ir juose susiraskite eilutes, kuriose yra įrašas, kurio viena iš dalių vadinasi Smartdrv.exe, tų eilučių pradžioje įterpkite žodelį ‘rem‘ (be kabučių), po to failus su pakeitimais išsaugokite, vėl priskirkite jiems Read-Only atributus ir perkraukite kompiuterį. Dabar turėtų veikti gerai.
Beje, komandinės eilutės režimu teksto tvarkymui naudojama komanda Edit. Jūsų atveju ji būtų vartojama taip: edit C:Config.sys ir edit C:Autoexec.bat. Tuomet atidaromas teksto apdorojimo langas. Pakeitimai išsaugomi spaudžiant klavišus Alt+S, išeinama iš redagavimo režimo spaudžiant Alt+X. Komandinės eilutės režimu atributai keičiami Attrib komanda, Jūsų atveju tai būtų taip: attrib -R C:Config.sys ir attrib -R C:Autoexec.bat.
Apie kitus variantu, ir sprendimo būdus galite pasiskaityti Microsoft Support puslapyje:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;164666
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;192841 (susijęs su greitesniais nei 1GHz Athlon procesoriais, šiuo atveju reikės parsisiųsti atnaujinimą);
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;168866

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 194 access attempts in the last 7 days.