May 222001
 

Gedis klausė: Turiu tokią bėdą : Visi muzikiniai failai mp3 formatu kompiuteryje groja striginėdami, o įdėjus į CD-ROM’ą paprastą muzikinį kompaktą, paprastu formatu, viskas groja gerai, bet tik iš kompakto. Kas ne taip ir ką reikia taisyti? Win95 neseniai pakeisti į W98. Kai buvo seni Windows’ai, viskas grojo gerai.

Guru atsako:
Audio CD ir MP3 muzikiniai formatai iš principo skiriasi. CD muzika yra įrašoma 1:1, t.y. nespaudžiama, tuo tarpu MP3 failai yra suspausti, ir juos klausant daugiau apkraunamas procesorius. Senesniems kompiuteriams (tokiems, kaip 486 ir pan.) dažnai neužtenka galingumo groti MP3 failus, todėl jie ir striginėja. O jei dar operatyvinės atminties nedaug – tai apskritai tragedija :) .
Tiesa, tai dar labai priklauso nuo programinės įrangos, kurią naudojate mp3 failams klausyti. Šiuo metu viena populiariausių tam reikalui skirtų programų – WinAMP – reikalauja nemažai resursų, bet jos atkūrimo kokybė yra labai gera. Jūsų atveju siūlyčiau pabandyti arba susirasti kitą klausymosi programėlę arba naudojant WinAMP pabandyti užsidėti aukščiausius prioritetus. Tai galėtų padėti.
Antroji klausimo dalis – kodėl taip pradėjo darytis pakeitus Win95 į Win98 – taip pat išplaukia iš nepakankamų kompiuterio resursų. Programinės įrangos progresas didina jos funkcionalumą, bet tuo pačiu ir reikalauja daugiau resursų (naujausių operacinių sistemų, tokių kaip Windows Millenium, net negalima instaliuoti į kompiuterius, lėtesnius nei XXX (Millenium atveju 200 MHz)). Kaip alternatyvus problemos sprendimas galėtų būti ir grįžimas prie Win95, kurie ne tik žymiai mažiau naudoja diskinės atminties, bet ir mažiau apkrauna tiek procesorių, tiek atmintį.

Sėkmės !

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 1106 access attempts in the last 7 days.