May 212001
 

Antanas klausė: Aš naudojuosi mirc (tokia chat sistema), ir jau kelintą kartą prie manęs prisikabina hakeris, kuris, matyt, per mano IP gali valdyti mano kompiuterį: paskutinį kartą buvo tiesiog perkrovęs mano kompiuterį. Ar yra kokia nors galimybė jam pasipriešinti? Kaip slėpti savo IP ? ar kitaip….? Kompiuteris prijungtas prie vietinio tinklo – ar tai gali būti silpna vieta?

Guru atsako:
Norint išsamiai atsakyti į Jūsų klausimą, mums trūksta informacijos, bet pabandysime panagrinėti apsaugos nuo hakerių problemą (tikriausiai Jūs juos maišote su crakeriais, arba paprasčiausiai script kiddies, bet tai esmės nekeičia, tik norėjau pasakyti, kad hakeriai – geri žmonės ir be reikalo niekam nekenkia. :) .
Iš Jūsų aprašymo labai panašu, kad Jūsų kompiuteryje instaliuotas taip vadinamas trojanas (galbūt net garsusis NetBus‘as), ir kažkoks kvailys, tai sužinojęs, apsimetinėja dideliu ir baisiu hakeriu (visi mano praktikoje sutikti panašūs incidentai buvo iššaukti būtent trojanų). Tokiu atveju reikėtų pasileisti gerą antivirusinę programą ir pašalinti problemą (tiesa, ne visi antivirusai NetBUS’ą pripažįsta virusu). Bet tai tik mano spėjimas, kuris gali būti neteisingas.
Be to, jei tikrai prie Jūsų prisijungė per mIRC’ą, siūlyčiau ištrinti viską, kas įrašyta Remote lange, kadangi viena ten įrašyta eilutė gali leisti priėjimą prie Jūsų kompiuterio. Todėl paspauskite Alt+R ir ištrinkite viską, kas yra tame lange. Tiesa, jei naudojate kokius skriptus, tuomet dauguma jų nebeveiks… Bet argi saugumas ne svarbiau ?
Jūs klausėte apie tai, ar buvimas prisijungus prie vietinio tinklo gali būti Jūsų silpna vieta. Manyčiau, atvirkščiai: daugelis vietinių tinklų savininkų naudoja vietinius IP adresus savo vartotojų kompiuteriams prijungti. Šis metodas kiek apriboja interneto panaudojimo galimybes, bet gana gerai apsaugo nuo panašių Jūsų aprašytų incidentų.
Bendras šios problemos sprendimo būdas būtų įsiinstaliuoti į savo kompiuterį Fire Wall’ą. Per paskutinius porą metų asmeninės FW labai išpopuliarėjo, todėl jų pasirinkimas yra gana didelis. Visos vienaip ar kitaip atlieka savo darbą, todėl ir tinka Jūsų situacijai. Jei esate nelabai patyręs interneto vartotojas, rekomenduočiau naudoti BlackICE (viena iš pirmųjų FW, nereikalaujančių iš vartotojo jokių žinių apie tinklo saugumą, norint ja naudotis). Šiuo metu panašių produktų rinkoje yra ir daugiau.
Jei esate kiek susipažinęs su interneto darbo principu ir saugumu – rekomenduočiau Conseal Personal FW (gaminama signal 9). Bet konkretaus produkto pasirinkimas yra Jūsų asmeninis reikalas ir tai esmės nekeičia.
Atsakymas išėjo kiek padrikas, nes problema yra labai plati, ir dažniausiai reikalauja jai vienai skirto sprendimo. Aš tik bandžiau apžvelgti bendrą situaciją ir dažniausiai pasitaikančias problemas.

P.S. Jei Jūsų operacinė sistema yra labai sena (Windows 95 ar pirmosios 98 versijos su neinstaliuotais papildymais), yra daugybė kitų būdų, kaip perkrauti arba pakabinti sistemą (kaip pavyzdį galiu pateikti puslapiuką: http://mambo.da.ru/- jei paspausite vidurinę nuorodą, yra didelė tikimybė, kad Jūsų kompiuteris pasikabins (jei naudojate neatnaujintą Win95 ar Win98 :) ). Taigi elementarus Windows atnaujinimas (update) irgi gali išspręsti Jūsų problemą.

Sėkmingos kovos !

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 172 access attempts in the last 7 days.