Sep 052005
 

Audra klausė: Esu iš kitų girdėjusi ir pati esu skaičiusi apie organizmo išvalymą, tačiau man pačiai kyla daug klausimų, į kuriuos pati negaliu atsakyti. Man 39 metai, šiuo metu sveriu 97 kg, esu 174cm ūgio. Nuo pat vaikystės buvau ne iš lieknųjų, esu porą kartų laikiusis dietų, po vienos dietos (nežinau, ar tai buvo sutapimas, ar ne) susirgau antrą kartą gelta- pirmą kartą gelta sirgau būdama 12 meųu. Per paskutinius 4 metus turėjau 3 operacijas – visa tai buvo dėl miomų, paskutinį kartą buvo pašalinta gimda, šiuo metu toje tuščioje ertmėje atsirado cistų, todėl nuolat vaikštau pas gydytoją dėl kontrolės. Prieš 4 mėn. paaiškėjo, kad yra sutrikusi skydliaukė, dabar turiu kiekvieną dieną gerti „Levothyroxinenatrium“ vaistus. Bandau sveikai maitintis, tačiau ne visada tai pavyksta, per paskutinius 2 mėn. buvo pavykę numesti 4 kg svorio, tačiau, manau, dėl maisto pakeitimo jie vėl sugrįžo. Tai atsitiko todėl, kad aš gyvenu ne Lietuvoje, o praėjusį mėn. buvau grįžusi į Lietuvą atostogų. Jaučiuosi kaip ištinusi ar išpurtusi, Olandijoje lankiausi pas dietologą, tačiau tai nedavė rezultatų, gavau patarimą kuo daugiau valgyti juodos duonos – per dieną apie 6 riekes su truputėliu liesos mėsos ar lieso sūrio- aš to nesugebėjau. Žinau vieną moterį, kuriai pavyko numesti apie 30 kg svorio per metus beveik be dietų – pradėjo nuo organizmo valymo, pirmiausia kepenų, inkstų, tam tikslui ji gėrė aliejų su citrinos sultimis kartais, retkarčiais gerdavo tibetietiškus homeopatinius vaistus. Tai ji darė kelis kartus per metus. Norėčiau tai pabandyti ir aš, tačiau nenorėčiau vėl patekti į ligoninę, jeigu tai būtų kažkas priešiška mano organizmui.

Medicinos Guru atsako:
Numesti svorį įvairiomis dietomis nėra labai sunku turint kiek valios, problema – kaip išlaikyti tą svorį po numetimo tam tikrose ribose. Svarbu ne tik suderinti mitybą, bet ir paros ritmą, pakankamai sportuoti ar tiesiog pakankamai būti fiziškai aktyviai.
Organizmo valymas oficialios medicinos požiūriu nėra rekomenduojamas, kadangi organizmas ir taip kiekvieną dieną valosi, ir, priešingai paplitusiai nuomonei, visas tuo metu esantis žarnyno turinys maždaug per 3-5 paras visiškai pasišalina (išimtis – virškinimo sutrikimai). Organizmas nėra šiukšlių maišas, ir šalinimo sistemos veikia pakankamai efektyviai (vėlgi išimtis – inkstų nepakankamumas). Todėl sekinančio organizmo valymo nerekomenduočiau: organizmo „valymas“ aliejumi – viduriavimo sukėlimas, kuris gali sukelti rimtų komplikacijų.
Apie mitybą gana daug rasite adresu http://www.kmi.lt/.

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 328 access attempts in the last 7 days.