Senasis manifestas

 

Kad Lietuvai būtų geriau !

 Išgirdus šią frazę, dauguma tikrų lietuvių iškart pagalvoja apie politiką (nesijaudinkite, politikos čia tikrai nerasite:) Paskutinis dešimtmetis ir taip buvo prisotintas lozungų, žadančių jei ne rojų žemėje, tai bent jau kažką labai panašaus. Daugelis iš mūsų norėtų, kad viskas būtų patiekta iš karto, čia ir dabar, lėkštutėje mėlynais pakraštėliais. Deja, realybėje taip nebūna. Norint ką nors pasiekti, reikia įdėti daug pastangų ir laiko.

Yra nemažai iniciatyvų ir fondų, kurie bando kažką daryti, bet daugumos iš jų veikla apsiriboja bandymu “pamaitinti” tautą. Žinoma, šito taip pat reikia, bet tai tik trumpalaikis sprendimas, ir jokiu būdu ne išeitis.

www.guru.lt siūlo kitokį sprendimą: padėti žmonėms savo žiniomis. Mes neprašome jūsų pinigų (jei duosit, žinoma, paimsim), mes nemaitiname našlaičių ir negarsiname Lietuvos vardo užsienyje. Tai daro kiti. Mes paprasčiausiai siūlome savo pagalbą, padėdami spręsti Jūsų kasdieniškas problemas, ir mums reikia Jūsų laiko bei geranoriškumo. Ir net jei manote, kad Jūs to laiko neturite ar negalite/nenorite jo aukoti, ir šiaip jau per daug jo sugaišote skaitydami šitą nesąmonę, visgi labai prašome: perskaitykite viską iki galo ir galbūt pakeisite savo nuomonę

Taigi mes, Guru.lt kūrybinė grupė, kreipiamės į tautą – visus geros valios žmones, o visų pirma – į akademinį jaunimą, kuris bene vienintelis dar turi energijos, vilties bei laiko; kuris dar gali pažvelgti į pasaulį, esantį toliau už rytdienos pusryčius:

Prisijunk prie mūsų !

Kiekvienas žmogus gali kuo nors padėti kitiems. Mes norime padėti informacija, žiniomis. Tu irgi tai gali. Tereikia tik trupučio noro. O laikas… jo norint visada galima surasti. Minutę. Penkias minutes. Pusvalandį. Tai gali kitam sutaupyti ištisą dieną ar net padėti išspręsti visai beviltiškai atrodančią problemą. Vienas žmogus niekada negali visko žinoti. Bet pakankamai didelė grupė gali bent jau priartėti prie to.

Nėra žmogaus, kuris negalėtų padėti kitam. Nepriklausomai nuo žinių, amžiaus ar patirties lygio. Visi turi savo unikalią patirtį ar žinias, kurių mums ir reikia :) Jei esi iniciatyvus ir turintis idėjų žmogus – sukurk savo sritį: istorijos.guru.lt, psichologijos.guru.lt, dailės.guru.lt… Vis daugiau žmonių Lietuvoje ateina į internetinius tinklus, ir jiems reikia pagalbos. Kas gi jiems padės, jei ne TU ? Jei gerai žinai kokią nors sritį ar esi jos profesionalas – registruokis mūsų Guru duomenų bazėje. Arba bent retkarčiais užmesk akį į neatsakytų klausimų skyrelį. Gal būtent TU galėsi padėti beviltiškai atsakymo ieškančiam ir jo nerandančiam žmogui. Jei esi mokslininkas, studentas, moksleivis ir esi parašęs kokios nors srities svarų darbą – susisiek su tos srities Guru. Jis tikriausiai ras vietos ir tavajam kūriniui mūsų tinklalapių sistemoje. O jei tokios srities dar nėra, tai kodėl Tau netapus tos srities Guru ?

Šioje vietoje Jums tikriausiai iškilo klausimas: apie ką visgi čia eina kalba. Taigi trumpai apžvelgsiu mūsų istoriją ir pagrindinius tikslus.

www.guru.lt yra labai jaunas (neseniai guru.lt projektui suėjo 6 mėnesiai), nekomercinis (tiesą sakant, besilaikantis ant grupės žmonių idealizmo) projektas. Per šį laikotarpį kristalizavosi pagrindinės veiklos kryptys bei tikslai. Pradžioje buvo manoma, kad pavyks surinkti į vieną vietą pagrindines nekomercines informacines bei konsultacines svetaines ir esant poreikiui bus bandoma spręsti problemas, su kuriomis susiduria internautai. Laikas parodė, kad tai buvo per daug optimistinė idėja.

Šiuo metu yra čia, kad padėtų žmonėms rasti reikiamą informaciją – atsakymus į klausimus, kartais atrodančius visai paprastai patyrusiam žmogui, bet neišsprendžiama problema su tuo susidūrusiam pirmą kartą. Be to, pradėtas rašinių ciklas apie tai, kaip išsirinkti vieną ar kitą produktą. Pradžioje tai bus su kompiuteriais susiję produktai (šiuo metu yra išsamūs atsakymai apie tai, kaip išsirinkti spausdintuvą ir skenerį). Kuo tai baigsis, parodys laikas.

Taigi visi Jūsų klausimai (ir atsakymai į juos) laukiami, nesvarbu iš kurios srities. Mes pasistengsime rasti atsakymą.

Taip mes mąstėme 2000′taisiais metais…

 Posted by at 7:29 pm

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 82 access attempts in the last 7 days.