Projekto pradžia

 

Kas mes ir kodėl mes (trumpai apie projektą guru.lt, žmones, dirbančius prie jo, mūsų tikslus bei ateities viziją).

Pradžioje buvo idėja. Ne kokia nors konkreti idėja, bet šiaip idėja, kad reikia kažką daryti. Po kiek laiko gimė ši svetainė. Be įmantraus dizaino, lėta ir pradžioje retai atnaujinama. Turiu prisipažinti, kad pirmus porą mėnesių klausimus surinkinėdavau ne iš svetainės lankytojų, bet iš žmonių, asmeniškai besikreipiančių į mane pagalbos. (Tuo metu svetainę aplankydavo vidutiniškai 10 žmonių per dieną.) Kas “pametė” ikoną, kam kompiuteris nepasileidžia ar per lėtai dirba. Bet situacija pasikeitė 2000 metu rudenį (tai tikriausiai susiję su tuo, kad dauguma reikalų perėmė Zaltviska). Klausimai plūstelėjo per www tokiu srautu, kad į visus mes net nebepajėgiame atsakyti (net jei ir sugebame :) . Pradžioje puslapis buvo atnaujinamas kas savaitę. Vėliau porą kartų į savaitę. Šiuo metu atsakymai į klausimus pateikiami kasdien (ar beveik kasdien). Paskutiniu metu lankytojų srautas perlipo 100 į dieną. Smagu, kad žmonės mus lanko. Vadinasi, esame reikalingi (žinoma, kol kas negalime lygintis su didžiosiomis svetainėmis, ypač komercinėmis, kurios į dieną pritraukia kelis tūkstančius lankytojų. Taigi turime vietos augti !).

Truputis istorijos.

2000′ųjų metų pavasarį mūsų namas pagaliau gavo 24/7 išėjimą į internetą. Susirinko 11 žmonių iš dviejų gretimų devynaukščių ir nusitiesė savo tinklą. Ir po kelių mėnesiukų, kaip jau minėjau, 2000′ųjų pavasarį mes pagaliau išėjome į internetą. Mūsų paslaugų tiekėjas buvo (ir kol kas yra) BaltNeta. Turime 33kb/s greičio išėjimą per radijo modemą. Kaip tik tuo metu aš buvau susižavėjęs kompiuteriniais tinklais, Linux/Unix operacine sistema, serveriais ir panašiais dalykais. Todėl nusprendžiau, kad man reikia serverio. O koks serveris be savo domeno. Domeno pirkimas užtruko dar apie mėnesį (tuo metu taisyklės neleido privatiems asmenims įsigyti internetinių vardų), bet šiaip viskas labai lengvai ir gražiai susitvarkė. Svetainės adresas ir profilis gimė atsitiktinai. Tiesiog taip (laimingai ?) susiklostė aplinkybes :)

Pirmasis guru.lt serveris buvo 486sx66 su 20 MB RAM ir 1 GB kietuoju disku. Detalės šiam kompiuteriui buvo surinktos iš kur papuola: kai kas pirkta, kai kas skolintasi, kai kas paimta iš “išėjusių į pensiją” ir jau nebenaudojamų kompiuterių. Tiesa, tokia konfigūracija buvo neilgai. Po poros mėnesiukų buvo padarytas kardinalus atnaujinimas, ir šiuo metu serveris – tai P90 kompiuteris su 16 MB RAM ir 1,6 GB kietuoju disku. Tiesa, šiuo metu motininė plokštė nuolat grasina nusibaigti, taigi visai galimas daiktas, kad artimiausiu metu “serveris” bus vėl “atnaujintas”.

Šiuo metu naudojama programinė įranga – tai FreeBSD 4.0, Apache Web serveris, q-mail STMP serveris ir t.t.

 Posted by at 7:33 pm

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 4761 access attempts in the last 7 days.