Jun 072002
 

Robertas klausė: Pakeitėm BNC tinklą į UTP. Laidai nauji, antgalius sudėjo žmogus, kuris žino, kaip tai padaryti, bet iškilo problema: kartais kai kurie iš 15 kompų nemato vienas kito, pvz. vienas kompas nemato visų likusių, o kiti jį mato: galima į jį įeiti ir kopijuoti ir panašiai. Tas kompas, kuris nieko nemato, pingina kitus ir per Find Computer suranda kitus kompus ir kiti kompai pingina ji, bet viskas susitvarko, jei visus kompus išjungi ir vėl iš naujo paleidi. Work Group pas visus vienodas, jau nežinau, ką ir daryti… Hubai irgi geri: buvau kitus paėmęs – su jais taip pat darosi. Kortos visur 10/100, hubai 100. Gal žinote, kokios bėdos gali būti ir kaip jas išspręsti?

Guru atsako:

Problema yra susijusi ne su technika (hardware), o su programine įranga (software). Jūs nieko nepapasakojote apie savo tinklą, bet panašiausia, jog jame yra vien tik kompiuteriai su Windows operacine sistema.
Vietiniame tinkle kas kažkiek laiko daromi Master Browser (MB) rinkimai – t.y. vienas iš kompiuterių išrenkamas vyriausiu, jis pas save surenka informaciją apie kompiuterius, esančius tinkle, t.y. visi kompiuteriai kreipiasi į jį, kad gauti workgroup’e esančiu kompiuterių sarašą. Master Browser’is išrenkamas taip: kiekviena OS turi savo svorį (Windows 95, 98 98SE, ir t.t. – kiekvienos vėliau išleistos OS vertė yra vis didesnė; toliau pagal svorį išsirikiuoja NT, 2000, ir XP). Jei yra kompiuterių su vienodu svoriu (vienoda OS), laimi tas, kurio uptime’as (veikimo laikas) yra ilgiausias.
Visa bėda ta, kad WindowsXP kaip MB veikia nekorektiškai. Jeigų Jūsų kompiuterių tinkle yra vienas su instaliuota Linux OS, įdiekite joje Samba paketą ir padarykite jį MB (Samba nustatymuose galima rankomis nurodyti to kompiuterio svorį, t.y. tikrai nesunku ‘perspjauti’ visus kompiuterius su Windows šeimos OS). Daugiau problemų neturėtų iškilti. Jeigu tinkle nėra, pamėginkite uždrausti Windows XP tapti MB. Štai keletas nuorodų:
http://www.homenethelp.com/web/explain/about-network-browsing.asp
apie windows tinklus.
Taip pat pažvelkite į čia:
http://www.winguides.com/registry/category.php/3/
Būtent apie MB:
http://www.winguides.com/registry/display.php/54/.

Kita galima problemos priežastis: kai kuriuose (arba visuose) kompiuteriuose suinstaliuotas NetBEUI protokolas.

  1. Kai suinstaliuotas tik kai kuriuose kompiuteriuose, tai tie kompiuteriai, kurie neturi NetBEUI, nematys tų, kurie turi. Jei kompiuteris, kuriame suinstaliuotas NetBEUI bus išrinktas tinklo Master Browser’iu (rinkimai vyksta kiekvienąsyk, kai prie tinklo prisijungia naujas kompiuteris), tuomet kompiuteriai be NetBEUI nematys viso tinklo.
  2. Kai NetBEUI suinstaliuotas visuose kompiuteriuose, problemų gali kilti dėl to, kad ne visuose kompiuteriuose jis prisiriša prie Microsoft Networking’o. Abiem atvejais geriausia visuose kompiuteriuose išinstaliuoti NetBEUI lauk, o palikti TCP/IP.


Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 74 access attempts in the last 7 days.