Apr 192001
 

Artūras klausė: Kaip galima išmokti greičiau spausdinti mašinėlės arba kompiuterio klaviatūra? Ar yra tokia programa ?

Guru atsako:
Iš tiesų, norint išmokti greičiau spausdinti, galima pasitelkti į pagalbą mokomąsias programas. Jų yra daugybė:

  • Programos, skirtos vaikams. Čia paprastai nėra išbaigtos mokymo sistemos, o dominuoja neįmantrūs spalvingi žaidimai (babytype, Mario teaches typing…)
  • Programos, skirtos laisvalaikiui (pvz. TypingMaster Games, The Typing of the Dead…)
  • Nuosekliai mokančios programos, turinčios visą mokymo sistemą nuo pradedančiojo iki profesionalo (anksčiau buvo populiari ‘Mavis Beacon Teaches Typing‘, dabar neblogi atsiliepimai apie ‘Typing Master‘)
  • Programos, skirtos patobulinti jau neblogus įgūdžius (pvz. Advanced speed typing)
Žodžiu, programų yra daugybė.
Daugelio spausdinti mokančių programų principas yra gana paprastas: mokoma žaidimo forma. Pavyzdžiui, ‘Mavis Beacon‘ programa vartotoją sudomina lenktynėmis, nes vartotojas, spausdinantis tekstą jaučiasi lyg važiuotų lenktyniniu automobiliu, ir kadangi automobilio greitis priklauso nuo vartotojo spausdinimo greičio, tai norėdamas aplenkti kitas ‘mašinas’ vartotojas stengsis spausdinti greičiau. Taip pat yra galybė kitų, bendrai ‘Typing Tutor’ vardu pavadintų programų, kurias kasdien naudojantis žmogus per porą savaičių savo spausdinimo lygį gali pakelti nuo, tarkim, 15 iki 35 žodžių per minutę ar net daugiau.
Šias programas tikrai turėtų turėti techniniai knygynai (vienas iš jų – ‘Smaltija’ Kaune, Kęstučio g.).
Be to, galite tokių programų ieškoti internete: nueikite į http://www.download.com/ ir užduokite paiešką Typing Tutor arba tiesiog typing. Jums išduos bent keliasdešimt tokių programų, nurodant populiariausias. Paspaudus ant konkrečių nuorodų, Jums atidarys langą su nedideliu aprašymu. Tinkamiausias atsisiųskite.

Sėkmės mokantis ;)

Susiję straipsniai:

  • Susijusių straipsnių nėra
 Posted by at 12:00 am

Sorry, the comment form is closed at this time.

Bad Behavior has blocked 82 access attempts in the last 7 days.